O JON.cz

Společnost JON.CZ s.r.o. působí na českém trhu od roku 2000. Za 14 let jsme se vypracovali na jednoho z největších alternativních telekomunikačních operátorů ve Středočeském kraji a významného velkoobchodního i maloobchodního ISP v Jihomoravském kraji.

Naše technologie jsou umístěny v telehousech Sitel PRAHA a Czechbone BRNO. V těchto uzlech probíhá nákup, záloha a další distribuce velice kvalitní české i zahraniční konektivity. Díky našim partnerům jsme schopni realizovat optické přípojky po celé ČR.

Přestože jsme převážně bezdrátovým poskytovatelem telekomunikačních služeb, začali jsme v roce 2009 s výstavbou vlastní metropolitní optické sítě – JON Optical. Díky tomu jsme do portfolia našich služeb mohli zařadit IPTV. Na konci téhož roku jsme se stali členem RIPE a byla nám přidělena licence RRTV na provoz kabelové TV (IPTV) s celorepublikovým působením. Nevěnujeme se pouze poskytování internetu, ale veškerým službám s tím spojených. Portfolio našich služeb jsme tak rozšířili také o projekt serverspace.cz.

O datacentru

Naše datacentrum splňuje ty nejpřísnější nároky ze strany uživatelů. Mnohaleté zkušenosti, kvalitní zázemí, profesionální technická podpora, díky tomu nabízíme to správné místo pro vaše data. Máte možnost využít cenově výhodné služby té nejvyšší kvality poskytované přesně dle vašich požadavků. Držíme krok s nejnovějšími trendy v oblasti IT a nabídneme vám tedy ty nejlepší možnosti. Dlouhodobě spolupracujeme s jedničkami na trhu, jsme partnerem společností Dell, Huawei a mnoha dalších.

Naše datové centrum je napojeno optickými linkami 2x 10Gbit a 2x 10Gbit záložními optickými linkami. Technologicky je datové centrum postaveno na technologiích DELL a Huawei. Napájení datového centra zajišťují dvě nezávislé el. přípojky. K dispozici jsou velkokapacitní UPS a generátor. Prostory jsou klimatizovány. Datové centrum je umístěno v Kolíně na adrese Plynárenská 671.

NEVÍTE SI RADY?
Zadejte své telefonní číslo a my se Vám ozveme.